Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další červnový Farní list 10

23. 6. 2018

FARNÍ list kraslické farnosti červen 2018 – 10

Pořad bohoslužeb a akcí viz na druhé straně dole.

Z promluvy (co mi dlouho vrtalo hlavou).

Proč se na tomto světě objevil tak děsný fenomén, jakým byl a ještě je, stát fanatických islamistů IS? Jak může někdo ve jménu boha Alláha páchat taková zvěrstva (znásilňování dětí a žen, podřezávání hrdel, odpalování historických památek, posílání na smrt nevinných nic netušících nakupujících, návštěvníků koncertů či najíždění autem do stojících čekajících cestujících). Vynalézavost takovýchto „vrahů“, kteří se vydávají za hrdiny či mučedníky, jakoby neznala mezí. Někde musí být přece vysvětlení! Co asi každého napadne ihned, je, že chtějí dobrovolně „někomu sloužit a za to být odměněni!“ Kdo je ten tajemný, který má takovou moc nad lidmi? Jsem pevně přesvědčen, že je jím ďábel, odpůrce, satan. Nechci mu tímto dělat reklamu, ani náhodou! Jen spolu s vámi hledám důvod takové zběsilosti, ke které vybízí mladé lidi bez rozdílu! Víme, že v jednom z hlavních poutních míst islámu, v městě Mekka, se koná obřad, při kterém se kamenuje ďábel. Zde „věřící“ hází do otvoru ve skále kameny v přesvědčení, že tím zlikvidují tohoto nepřítele a svůdce lidstva. Ale oni ho tím jen dráždí! Představme si za plotem ostrého pitbula, kterého budeme dráždit! Co asi jiného můžeme čekat, než že se třeba podhrabe a pustí se za námi? A následky nebudou vůbec milé, naopak. Odpůrce, ďábel, je daleko horší, než tlupa rozdrážděných pitbulů. Tak jako jsou lidé, kteří se nechávají vést dobrými anděly k dobrým skutkům, tak zase existují lidé, kteří se nechávají vést anděly padlými. Ti se rozhodli v nebi pravému a jedinému Bohu odepřít poslušnost svým rozhodnutím: Non serviam – Nebudu sloužit – a byli proto z nebe shozeni na zem. Zde je tedy jejich prostor, ve kterém „vládnou“ těm, kteří jim slouží. Ano, na zemi „operují jak andělé boží, tak tito padlí andělé“. Chceme-li být mezi vítězi nad zlem, nad Zlým a jeho anděly, nesmíme do tohoto boje jít na vlastní pěst – sami! Existuje mocný pomocník, archanděl Michael se kr-sv-michael-arch-vahy--2-.jpgsvými anděly, kteří nám rádi pomohou! Jméno Micha-El je zkratkou Micha-Ellohím; česky se toto překládá: KDO JAKO BŮH? Vlastně je to výtka Odpůrci: ty, satane, chceš být jako Bůh? Nepřipomíná nám toto něco z Bible? Ano, Odpůrce tehdy svedl první lidi výrokem: Budete jako Bůh! I oni, tito první lidé (Adam s Evou) se rozhodli odepřít Bohu poslušnost a „utrhli zakázané ovoce“. Pravda, stali se „jako Bůh“ tím, že zjistili existenci ZLA, což do této doby nevěděli. Byli nesmrtelní, dobří a šťastní. Co ještě chtěli? Být jako Bůh. A stalo se! Jen Bůh věděl, že není jen dobro, ale i zlo. Chtěl člověka chránit před tímto zjištěním a poznáním (jako i maminka chrání malé dítě: „Nesahej na tu žehličku, jinak se spálíš!“). Velká je zvědavost i neposlušnost lidská; a tak se dítě popálí. Trest za neposlušnost. A v příběhu Bible je trest horší: únava bolest a smrt. Kdo však nepodlehne svodům a drží se dobra, dostane od Boha odměnu vrchovatou. Pokud ještě nemáte ve své „výbavě“ modlitbu ke sv. Michaelu archanděli, patronu kostela v Oloví a v Neutraublingu, uschovejte si ji pro cestu životem: je na druhé straně!  Pf

Svatý Michaeli archanděle, braň nás v boji proti zlobě a úkladům ďáblovým. Kníže nebeského vojska, svrhni božskou mocí do pekelné propasti satana a zlé duchy, kteří usilují o zkázu duší. Amen.              A prosba k andělu strážnému:

Ty jsi můj strážce, anděle Boží, tobě mě Bůh zde na světě svěřil. Snažně tě prosím, vždy při mně stůj, chraň mě a veď mne a osvěcuj. Amen.    

-------------------------------------------------------------------------------------

Ten, kdo má víru, nestačí se divit!

dscn1169.jpg

V těchto dnech se nám opět splnila 2 přání: v kostele sv.Josefa v Krásné Lípě je kovová mříž u bočního vchodu díky firmě Smolík z Lokte. Cena: 18.000Kč. Tak málo? Inu proto, že jsme 2 křídla darovali z kostela Božího Těla v Kraslicích. Zde již nebyla nutná, vždyť zde máme alarm. Co nevidět bude i tento kostel větrán za pomoci novomanželů Klimešových bydlících hned naproti kostelu. Sem bych zavezl všechny žadatele o zdanění církevních restitucí! Aby viděli ovoce své likvidace církve duchovní i hmotné! Druhé splněné přání? V sakristii kostela sv.Jiljí v Kostelní je krásně upravená a natřená kredenční skříň díky firmě Vopat z Kraslic. Cena 21.901Kč. Nyní ještě zbývá přehradit tuto sakristii závěsem a oddělit tak prostor přípravy na bohoslužby od dílny, která slouží k uložení nářadí  a  uklidit, dát vše na své místo. Pomohou manželé Švecovi a Miloš. Váš pater.

sakristie-pred-opravou-vrch.jpg

Před a po opravě

dscn1166.jpg

25 let plzeňské diecéze.

        V sobotu 15. září se autobusem rozjedeme do Teplé – kláštera – ke společně diecézní pouti. Věřím, že si na tento den uděláme čas! Má někdo jiný návrh k textu  přímluvy naší kraslické farnosti? Zatím se nikdo neozval ani písemně, ani slovně! Tak se nebojte a sdělte mi svůj názor!! Děkuji. Zde je text:  Pane, požehnej setkávání našich dětí, naplň jejich srdce radostí i touhou po poznání Krista a požehnej i nadále našim aktivitám s německými rodáky; stav mosty a nás použij jako své nástroje. Prosíme tě, vyslyš nás! 

------------------------------------------------------------------------------------

30.06. so – 14:00 Přebuz mše sv.; - 15:00 Krásná Lípa mše sv. (na poděkování)

01.07. – SPOLEČNÁ poutní mše sv. ke cti sv.Petra a Pavla v Rotavě od 16:00 – po obřadech jste, jako každoročně srdečně zváni na pohoštění. Přijďte! Jak říká sv. Otec František: ČAS je důležitější než prostor! Jistě jsou pohodlnější prostory k posezení, než pivní lavice u rozkládacích stolů. Ale společný čas prožitý nejen v kostele, ale i poté u rozhovoru a vzájemném sdílení, může být díky tomu, že svůj čas věnujete druhým, též POŽEHNANÝ!  Upozornění: v tuto neděli není nikde jinde mše sv. – jen zde!!

09.06.- so 17:00 Sněžná mše sv.

05.07. – Slavnost sv.Cyrila a Metoděje. Mše sv. se překládá ze středy na čtvrtek: Rotava 16:00 a Kraslice 17:15!  

21.července proběhne i během prázdnin dětské setkání o třetí sobotě! 

Zveme a vždy se přizpůsobíme nejen počasí, ale i tématu.

-------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt.Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 221335
Měsíc: 4069
Den: 101