Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý květnový FL 08/18

11. 5. 2018

FARNÍ list kraslické farnosti květen 2018 – 08

Pořad bohoslužeb a akcí viz na druhé straně dole.

---------------------------------------

Z výnosu postní pokladničky bylo zasláno 1.705Kč „Na pomoc obnovy domovů obyvatel Středního a Blízkého východu“+ navíc 500Kč – díky! 1.500Kč pro Vlastíka (cestovné za nemocnou maminkou do Ústí n/L); 1.000Kč Marcele Ž. (pomoc při splátkách, zároveň i díky za modlitby za syna; i zde se blýská na lepší časy); zbylá částka 1.000Kč bude k dispozici (Toník). Mějme dobrý pocit z ušetřeného; blaženější je dávat, než brát! pf  

-------------------------------------------------------------------------------------

Tohle bych nikdy nevěřil, že se může stát!

Již dříve se tu a tam za mých 25 let služby stalo, že otevřené hlavní dveře kvůli větrání se mohou stát zástěnou pro WC! Ale co je moc, to je moc! V poslední době se stalo několikrát, že si za otevřená křídla „někdo“ došel nejen na malou, ale i na velkou potřebu. Jako by nestačilo, že lidé v Kraslicích na kostel „kálí“; nyní se to stává skutečností navzdory veřejným záchodkům po levé straně této svatyně. A že jim nevadí ani kamerový systém? Až se video objeví na internetu, bude to zajímavé. Hned se náš krásný kostel stane středem zájmu – nebo to budou výše vzpomenutí „aktéři“? Když ostuda, tak ať stojí za to. I negativní reklama je reklama.

______________________________________________________

Zpětný pohled na naší vikariátní pouť.

chlum-pout-2018-1.jpg

  Do malého autobusu se postupně „naskládalo“ 21 poutníků, tentokrát i z Oloví. Kromě toho nás, co jsme dorazili auty, bylo požehnaně. Díky za účast. Měl jsem pro každého z vás připravený krásný obrázek P.Marie, která „rozvazuje uzly“ – tzn. zamotané situace, které se i v našem životě objevují. Originál obrazu je na poutním místě v blízkosti německého Augsburgu, kde Martin Luther vyvěsil své teze na dveře katedrály. Ty se staly základem německého protestantizmu. I tento UZEL=rozkol je možné rozvázat za pomoci Matky Boží. Vím, že jste obrázek nedostali všichni, ale i ti, co s námi na Chlumu nebyli, jej v nejbližší době dostanou. Kéž bychom si tuto modlitbu zamilovali nejen nyní, v měsíci květnu, ale i po celý rok. Je to zamilovaná modlitba papeže Francesca. Přijměte ji i ode mne a po desátku růžence ji říkejte i srdcem! Maria, pomoz! Jak nám při cestě od studánky na Chlumu sdělil P.Řehoř, premonstrátský správce kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních: Turecký sultán se nebál křesťanských vojsk, ale starce v Římě! Jím byl papež Pius V. (dominikán), který pro celou církev doporučil mocnou modlitbu růžence. S pomocí P. Marie byla tehdy Evropa uchráněna před islamizací! Takže: Ani Okamura, ani jiní, co sází na nacionalistické struny, nás nezachrání! Ale moc Boží na přímluvu Matky PM. Ne náhodou letos slaví levicoví soudruzi 200. výročí K.Marxe. Sám kapitalista se pokusil tento řád „zlidštit“, aby se všichni měli dobře, aby nebylo bohatých ani chudých. Chtěl ráj na Zemi, ale bez Boha! Jaký to omyl! Není a nebude ani prvním, ani posledním. Není to poněkud podobné, co zažíváme v naší zemi? Miliardář, kapitalista, který kam přijde, slibuje přidat, vše zařídí? „Holt maká!“ pf

chlum-pout-2018-3.jpg      

I TOHLE JE POMOC NAŠÍ FARNOSTI: větrání našich kostelů. Umíme si představit, co všechno to obnáší? Jakmile je trochu pěkné počasí, pak se do naší krásné přírody vydává stále více turistů ať už z tohoto kraje či odjinud. Jezdí na kole, používají hole (nordic walking). Je-li otevřený kostel či kaple někde na trase, pak je šance, že se zajdou podívat a prožijí klid božího domu. Pro Katku ve Stříbrné, Aničku v Kraslicích, Miloše v Jindřichovicích, Míru v Kostelní, Elišku na faře v Oloví, Anežku v Rotavě, Josefa na Bublavě či dalšího Josefa na Sněžné, Martina (starostu) či Gerberovi v Přebuzi je to služba navíc. V dohledné době přibude i František na Kr.Lípě. Jistě mají u našeho Pána a Boha velké PLUS! Přejeme vytrvalost při otevírání i zavírání: je to obdoba služby sv.Petra a klíčnice nebes Panny Marie. Ti nahoře jmenovaní dostanou u nebeské brány určitě přede mnou přednost!  Ale s tím, jako kněz musím počítat. Snad i mne tam vezmou! pf  

25 let plzeňské diecéze.

        30. května v den Plzeňské Madony se v plzeňské katedrále uskuteční zahájení těchto oslav. V rámci oslav proběhne během roku putovní program po farnostech diecéze. Po 7 dní bude v hlavním kostele farnosti vystaven Obraz Madony spolu s ostatky sv.Bartoloměje ap., který je patronem katedrály (ale i kostela v Přebuzi). Bude to právě naše kraslická farnost, která tyto zrestaurované ostatky nabídne! Všem jsem vám je již ukázal v minulých dnech. Zároveň budou ve všech farnostech čteny 2 až 3 přímluvy, které každá farnost dodá na Biskupství. Za naši farnost navrhuji tyto přímluvy: 1. Pane, požehnej setkávání dětí na kraslické faře, naplň jejich srdce radostí i touhou po poznání Krista. 2. Pane, požehnej i nadále našim aktivitám s německými rodáky, stav ty mosty a nás použij jako své nástroje.

dscn1116--2-.jpg

​Zrestaurované ostatky sv. Bartoloměje, apoštola 

------------------------------------------------------------------------------------

KONCERT 11.května v 19:00 Jindřichovice kostel sv. Martina

Ke 100 letému výročí ukončení 1.světové války zazněly skladby pro varhany a violu v podání Martina Matušky a Evy Mokré. Hudbou i modlitbou bylo vzpomenuto obětí na obou stranách konfliktu. Ať je Bůh milosrdný, nám pak ať žehná v míru.

dscn1130.jpg

19.05.-Třetí sobotu v měsíci květnu, proběhne třetí  dětské setkání. Program bude, věřím, opět zajímavý. Už se těšíte? Já moc! pf

25.05. Noc kostelů proběhne letos v kostele Naneb. Panny Marie na Bublavě. Program najdete ve FL 07! Změna: vycházka do okolí již od 15:30!

26.05. Panny Marie Pomocnice: 08:00 Bublava; 09:15 Stříbrná; 11:00 Horní Nivy – poutní; 14:00 Přebuz; 15:00 JINDŘICHOVICE; 16:30 Mezihorská – poutní zastavení.

27.05. – Ro a Kr nedělní pořad; 11:00 Krásná kaple; 14:30 OLOVÍ Grotte mše sv.

03.06. – ne10:00 poutní společná mše sv. Kraslice Boží Tělo, pohoštění na far.zahradě.

09.06. – so10:00 poutní mše sv. Stříbrná – Nejsvětější Srdce Páně

Na všechna setkání jste srdečně zváni!                                                                         -------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt.Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 221338
Měsíc: 4072
Den: 103