Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý prázdninový FL 2018-12

FARNÍ list kraslické farnosti srpen 2018 – 12

Pořad bohoslužeb a akcí viz na druhé straně dole.

Zajímavý pohled na 2 papeže, a nejen na ně.

Když byl zvolen Jan XXIII, tak od něho nikdo NIC nečekal. Bylo mu tehdy 77 let, tedy stařec! Navíc nebyl ani pohledný. Když ho na Svatopetrském náměstí uviděla jedna madam, vykřikla: Tlusťoch! A právě tento papež se objevil pěšky mezi věřícími a poslal papežská nosítka „do důchodu“. Víte, že jsem v semináři říkal: „Být tak asistentem papežského trůnu“? A pak mi došlo, že bych musel takového silnějšího Svatého Otce nosit na ramenou… Tento velice vtipný muž, pocházející z nejchudších italských poměrů, otevřel okna Vatikánu dokořán, „udělal pořádný průvan“, svolal ekumenický koncil, který nasměroval celou církev, lodičku Petrovu, do nových vod! Připomíná mi současného Sv.Otce. Podobnost náhodná? Ani Francesco není nijak pohledný, ale neštítil se jít do nejchudších čtvrtí v Buenos Aires! Že i on má čiperné nožičky, když svému doprovodu dokáže „utéci“ do věznic, mezi postižené zemětřesením, jde mezi uprchlíky apod. Že stále bydlí v domě sv.Marty, kde mají své malé byty volitelé nového papeže? Že si i rád sám něco uvaří? A že si vzal pro mnohé šokující jméno po chudém reformátorovi sv.Františkovi? I další papežové posledních desetiletí jsou obdivuhodní! PIUS XII.: on něm komunistická propaganda tvrdila úplné nesmysly; ty vyvrací odtajněné vatikánské záznamy! Ve venkovském sídle Castel Gandolfo ukrýval židovské matky s dětmi a i jinak pomáhal. Byl nunciem v tehdejším Německu a viděl, jak k moci přichází Hitler a co je zač! A tohle komunistům stačilo… Naštěstí pravda se časem vždy provalí; nemusíme se za tohoto papeže stydět! Stydět se musí ti, co na něj nakydali tolik špíny! Další z velkých papežů Pavel VI. byl rektorem jedné z největších vatikánských vysokých škol, diplomat, nesmírně vzdělaný muž, který dokončil II.Vatikánský koncil, kam pozval všechny nekatolické církve. Jako drahokam v jeho působení byla cesta za patriarchou Východu do Cařihradu dnes Istanbulu. Petr navštívil Ondřeje. Ti, jak víme, byli rodní bratři; proto tato symbolika. Gesto, které navždy sblížilo bratrské církve katolické a pravoslavné. Ostatky sv.Ondřeje nebyly úplné, protože lebka tohoto apoštola byla uložena ve Svatopetrské basilice. Tento papež předal lebku Athenagororovi I. se slovy: Ať je sv.Ondřej celý! Jistě mnohým i v naší církvi zůstává tajemstvím zahalený krátký 33denní pontifikát Jana Pavla I. Mne to nechává klidným; četl jsem několik dopisů, které tento muž napsal „pomyslným osobnostem“ z minulosti. Velice pregnantní dílo! A co navíc? On se na svět jako papež usmál a zemřel! To bych si přál i já! A zbývají nám poslední dva: sv.Jan Pavel II. a Benedikt XVI. Oba byli velicí svou vizí! První tím, že sjezdil celý svět a ukázal, že je člověkem milujícím, chápajícím a otevřeným. I poslední dny svého života s těžkou chorobou byl se svými, mládež nevyjímaje! Druhý je otcem pevné víry, obracející pohled dovnitř církve, který učí: Komu jsem uvěřil, v co věřím a jaká je hloubka mé víry! Od otevřenosti světu ke stavu své duše. Pro mne je a zůstává „učitelem víry“. Muž moudrý!  pf

I tohle patří k životu.

Když jsme v posledním FL vzpomněli paní Žofie Brožíkové, tak nikdo z nás ani netušil, jak brzy se bude znovu paní Žofinka stěhovat. Nyní již navždy! Brzy následovala paní Elišku Hronovou. Obě se na této zemi rády setkávaly. Toto přátelství kéž je korunováno pohledem na boží krásu ve věčnosti. Budeme v nich mít pomocníky před trůnem božím. Pro obyvatele města Oloví bylo překvapením, že si Pán života a smrti povolal mladého Heinze Seidla, stejně jako i maminku Etel Karáskovou. Ať všichni dojdou odpočinutí věčného.  pf

---------------------------------------------------------------------------------------------------

1.stavba-leseni--2-.jpg

Další přání splněno! Fasáda kostela sv. Martina v Jindřichovicích je HOTOVÁ!

Díky Bohu za toto dílo! Největší částku 167tis.Kč dalo Ministerstvo kultury Praha, 150tis.Kč dala společnost Stará VTE, OÚ Jindřichovice dal 50tis.Kč. Celkem tato část kostela (kněžiště) přišla na 366.588Kč. Díky firmě Josef Plaub (zednické práce), firmě Hrách (klempířské práce). Dík si zaslouží i stavební technik BP R.Preibisch a pracovník Národního památkového ústavu p.Konečný, pracovnice MěÚ Kraslice pí Kreuzerová; jistě sem patří i podněty Miloše Bechyně. Ať je tento chrám OZDOBOU nejen obce, ale i naší farnosti. Každý, kdo bude nyní projíždět Jindřichovicemi, zaplesá! A není to tím, že by katolická církev byla bohatá díky restitucím! Jsme nadále chudí, ale bohatí vírou, že nám Pán pomáhá! pf

hotovo.jpg

------------------------------------------------------------------------------------

05.08. – ne n/č pouť na Liboci v 11:00 mše sv. v kostele Nejsvětější Trojice

Od 06.08. do 17.08. mě bude pro případ pohřbu či zaopatřování zastupovat RD Mecl – Chodov mobil: 723 459 162. Ve všední dny mše sv. odpadají, pokud se sejdete, tak se pomodlete sami – 12.08. pro běžný pořad: bohoslužbu vezme náš Miloš Bechyně; on to umí! Pokud si na mne vzpomenete na mé dovolené, tak upřímné Pán Bůh zaplať!

17.08.pá - v 19:00 bude koncert Spirituál Kvintetu v kostele ROTAVA.

dscn1116--2-.jpg

18.08.so – pouť č/n na Bublavě: 10:30 mariánské zastavení; v 11:00 mše sv.

18.08.so – 15:00 Rotava Requiem za z. Žofii Brožíkovou

18.08.so – Sněžná – mše sv.

19.08.ne – obvyklý nedělní pořad (Ro, Kr, Ji, Ol – zde za z. Etel Karáskovou)

25.08.so – 8:00 Bublava mše sv.; POZOR: Stříbrná odpadá!!! Pouť Přebuz!

25.08.so – 11:00 křest Kraslice (Zaeherovi)

 

 

Tento náš relikviář budeme mít o přebuzské pouti vystavený!

dscn1115--2-.jpg

25.08.so – 14:00 poutní mše sv. Přebuz ke cti sv. Bartoloměje;

25.08.so – 16:00 Krásná Lípa mše sv.!

01.09.so – 14:00 Poutní mše sv. D/Č Lomnice u Sokolova ke cti sv.Jiljí.

02.09.ne – 11:00 poutní mše sv. D Kostelní ke cti sv.Jiljí

Další Setkání dětí bude pro bohatý srpnový program až 22.09. v 16:00 na kraslické faře! POZVĚTE, PROSÍM, DĚTI ZE SVÉ BLÍZKOSTI! Díky!!!  pf   

------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt.Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 213844
Měsíc: 3456
Den: 98