Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list 2017 srpen 14

 

FARNÍ list kraslické farnosti srpen  2017 – 14

mobil: 724 204 702;  www.farnostkraslice.estranky.cz  e-mail: fara.kraslice@seznam.cz

Bohoslužby, setkání.

26.08. so – 14:00 Přebuz pouť č/n mše sv.

01.09. pá – 19:00 EKUMENA fara Kraslice

02.09. sobota – 11:00 Jindřichovice ZMĚNA místo v neděli!!

03.09. ne – 11:00 Kostelní pouť ke cti sv.Jiljí D/Č

14.09. čtv – 17:00 Hausberg – pobožnost Povýšení sv.Kříže

------------------------------------

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Opět stejné místo a překvapení – úklid v kostele na BUBLAVĚ!

Plno věcí člověk sám nestihne! Stačilo ale nahlas vyřknout: Do naší pouti by bylo potřeba přemístit náhradní BETLÉM do opravené místnosti pod kůrem, kde jsou nové dřevěné schody, zazděné velikánské okno. Opět, tentokráte to napíši správně: ing.Tomáš Rund, Petr Vokurka se pustili nejen do usazení Betléma na nové místo pod schody (moc hezké!), ale očistili i dlažbu. Práce s cementem a omítkou nechávají stopy na dlaždicích. Ale že uklidí chlapi? To se hned tak nevidí! Takže DÍKY a zaplať Pán Bůh!  pf

dscn0875.jpg

Něco podobného se odehrálo v kostele v LIBOCI!

02.08. dopoledne se vydalo 8 dobrovolníků (kteří pak pracovali skoro jako nevolníci), aby uklidili kostel Nejsvětější Trojice před poutí  6.srpna. Velení měla Boženka Klierová. Na několika místech spadla ze stropu omítka. Bylo to nemilé, ale tahle parta si s tím poradila! Příští rok se pokusíme místa opravit. Letos ještě firma Hrách vyčistí žlaby, které jsou plné náletů. To ale nebyla jediná akce. Den nato se Radim Prchal a jeho parta z KMS (pozor – to nebyla Timur a jeho parta) pustili do posekání trávy před kostelem. To není žádné malé prostranství. Díky za tuto velkou pomoc! Posekanou trávu uložili na pozemku obyvatel domu pod kostelem. Dostal jsem SMS, že to mám zařídit, aby trávu odvezli! Prosba: „Přijď Duchu svatý!“ pomohla! Pro nedostatek času jsem s Marcelem Žáčkem a Staškem z Rotavy až v sobotu odvezl lavice, stoly a Eko WC ze Sněžné na Liboc. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zahlédl maminku z onoho domu, jak posekanou trávu rozházela a sušila pro kozy, které kolem domu pobíhaly. Ani tráva nepřišla nazmar! Určitou pachuť zanechala zlomená silná bříza…To je ale spíš pro Pána, jeho spravedlivé posouzení bude určitě platné i pro věčnost, na kterou si nikdo nic ukradeného nevezme! I počasí nakonec o pouti vyšlo, díky Bohu! Snad se podaří pro příští roky upravit přístupovou cestu plnou velkého kamení, které dokáže poničit i sebevyšší osobní vozidlo – jinou cestou se ke kostelu nedostaneme! Určitou útěchou jistě je, že na naší pouti byl i místostarosta Města Kraslic. Může dosvědčit, že nejen kvůli rodákům, kteří na tuto pouť rádi přijíždějí, by bylo nanejvýš vhodné cestu upravit.      pf

Chcete vědět, co jsem prožil na dovolené?

Letošní dovolenou jsem využil pro svou duši více než jindy. Rozjímání o Kristově utrpení od kardinála Martiniho mi mnoho dalo. Vydán lidem do rukou – tak se nazývá tato úvaha. Jde o pohled Ježíše na Petra, Jidáše, na vojáky, co ho bili i na Piláta, stejně jako pohled opačný - na Ježíše. A do všech rolí jsem se snažil vžít; kdy jsem byl Petrem, Jidášem atd.! A věřte nevěřte, při troše zamyšlení jsem se v nich viděl! To nebylo tak těžké, jako si předsevzít:být vůči mému okolí také Ježíšem! Je mi jasné, že budu potřebovat víc  času. A co vy? Nezkusíte to též trochu? V promluvách vám to i sobě budu připomínat; snad vás to obohatí, jako to obohatilo mne.       Váš pf

Něco pro snoubence a manžele!

Dík snoubencům Elišce i Janovi, co bydlí na naší kraslické faře, jsem se pokusil o pohled pro ty, kteří hodlají vstoupit do svátostného manželství. Použil jsem jako základ knížku od Anselma Grüna. Během úvah na toto téma mi bylo stále více jasné, že těch pár stránek může být prospěšných všem manželům, kteří mají se vším tím své zkušenosti. Pokud by si to někdo chtěl přečíst, pak vše nalezne pod samostatnou složkou na našich webstránkách: www.farnostkraslice.estranky.cz.

Táta pod postelí

Erma Bombeková vzpomínala na svého tatínka zvláštním způsobem. Ona věděla, že má doma svého tatínka, ale nevěděla, co vlastně dělá, když se za ním ráno zavřely dveře. Tak už musím do práce, řekl. Vracel se až večer, byl šťastný, že je s námi doma a že nás zase vidí. Jedině od uměl otevřít sklenici s naloženými okurkami, neměl strach jít do sklepa. Občas se při holení pořezal. Nevařil, ani si to nikdo neuměl představit. Když pršelo, přistavil ke dveřím auto, abychom nezmokli. Když byl někdo nemocný, šel pro léky, kladl pasti na myši, aby nikoho růže nepopíchaly u vrátek, tak je ořezával. Když jako holčička jela poprvé na kole, jel s ní, než se to naučila. Hrála si s panenkami; panenka, která představovala maminku, měla vždy moc práce. Panenku, která představovala tatínka, vždy šoupla pod postel se slovy: Tak už musím do práce! Když jí bylo 9 let, tatínek zemřel.

V ten den šla do svého pokoje a hledala panenku, která přestavovala tátu. Vzala ji a položila do své postele. Ani teď, děvče, nebudeš vědět, co dělám na druhém břehu. Až se uvidíme, tak ti řeknou, že jsem se za tebe modlil…..   

Svátost biřmování

Na webstránkách: www.farnostkraslice.estranky.cz najdete přípravu na tuto svátost. Neuškodí, když si ji znovu oživíme! Jediné, co vám vyprošuji: ať na to máte čas! Čas  je nejen darem, čas může být i zlodějem!

Bublavský kostel  a  Schwaderbacher Förderverein!

Jak nám bylo oznámeno, byla v minulých měsících ukončena činnost tohoto spolku. Díky za obrovskou finanční i morální pomoc při opravách bublavského kostela (střecha, odvodnění, přední fasáda, el. instalace). Od r.1994 do 2017 částkou 1,551.667Kč! Bůh odplať všem rodákům! pf

00000062.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 213841
Měsíc: 3455
Den: 97