Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list Kraslice 2016-14-15 říjnový

FARNÍ list kraslické farnosti říjen 2016 – 14-15

mobil: 724 204 702;  www.farnostkraslice.estranky.cz  e-mail: fara.kraslice@seznam.cz

Akce naší farnosti

15.10. so 16:00 Koncert Střípky – kostel Rotava

15.10. so 14:00 Přebuz mše sv.;   15:30 Krásná Lípa mše sv.

05.11. so 15:00 Jindřichovice HUBERTSKÁ MŠE (Otec biskup Tomáš)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O čem bylo, mimo jiné, poslední ekumenické setkání?

26.09. si přítomní z kraslické fary odnášeli pohled právě svatořečené Matky Terezy na dary, které může při dobré vůli přijmout každý. Jde o kruh, kde výchozím bodem je KLID a konečným POKOJ. Plodem ticha je modlitba: při rozmluvě nejen s člověkem - natož s Bohem - je nutné se ztišit, zklidnit. Plodem modlitby je víra: že mne Bůh slyší, že o mně ví! Plodem víry je láska a to nás vede k závěru, že nejlépe dokáži svou víru v Boha skutkem lásky! Plodem lásky je služba. Je jasné: mám-li někoho rád, pak nemám problém mu posloužit, být užitečným, čili  pomoci. Plodem služby je pokoj. Večer, po skončené námaze, cestě, návštěvě, která byla spojena se službou (a která takovou není), má člověk krásný pocit z dobře vykonané práce; pokojně lze i usnout….. Vidíte? Jak jednoduše se na život dívala prostá žena z Albánie…pf

-------------------------------------------------------------

100_1096.jpg

(pokud mne tam hledáte, fotil jsem své spolubratry - jsem "vidět" napravo pod křížem u hlavy P.Marie - má vzpomínka na tři kaplanská léta na Svaté Hoře)

Sto deset let sousedního kostela v Klingenthalu.

V sobotu 08.10. bylo v kostele Růžencové Panny Marie slavnostní setkání při příležitosti 110 let od posvěcení katolického kostela. Tu tehdy vykonal plauenský děkan (u nás vikář). V městě, kde byly 4 svatyně evangelických bratří, to byla odvážná věc! Tehdy ještě nebyla ekumena ani v plenkách. A tak se ke kostelům „Zum Friedenfürst“ (Ke Knížeti Pokoje)–chápejme Ježíše Krista, k chrámu v Brundöbře, Saxenbergu a Zwotě se připojil katolický kostelík. I o letošní slavnosti byl přítomný plauenský děkan, který přednesl krásné kázání, kde připomněl neklidnou dobu při stavbě chrámu v převážně evangelickém prostředí. Neklidnou dobu prožila i mladičká Maria, která byla zasnoubena se starším mužem Josefem (a výzva Boží zněla: Chceš být matkou mého Syna?); neklidná byla doba za obou válek, neklidná je i dnes díky imigrantům ze Sýrie, Afriky, Afganistánu atd. Neklid nastává po zprávě: máte tu či onu nemoc! Jediným lékem pro tento neklid je: Ano – Bože, ať se stane tvá vůle. Bůh nemůže činit NIC zlého! Maria slyší: Jen se NEBOJ, Maria! Našla jsi u Boha milost. Ať se i nám stává MILOST Boží lékem v jakékoliv situaci. Že nechápeme vůli Boží, není hříchem. Hříchem je si myslet, že by to Bůh se mnou nemyslel dobře;když mu nevěříme,když všemu rozumíme lépe než ON; když naše vůle je nadřazena Boží vůli. A to není nic jiného, než PÝCHA. Ta je jedem pro každou duši. Lékem je důvěra v boží vedení!   pf 

Auto za auto.

Jistě jste všichni, a mne nevyjímaje, byli zvyklí na malé stříbrné autíčko, ve kterém jsem poslední léta spolehlivě jezdil za svými kněžskými povinnostmi. Toto se rázem změnilo! Můj synovec, P.Pavel, se dostal do situace, kdy mu starý vůz zcela vypověděl službu, zrovna v době kdy jako domažlický kaplan začínal kněžskou dráhu. V nouzi volal: „Strejdo, platí ještě tvá nabídka?“ „O co jde?“ „No, že jsi mluvil o tom, že bys mi poskytl v případě potřeby svůj vůz!“ Přišlo to náhle, rychle jsem se musel rozhodnout. Vše šlo ráz na ráz! P.Pavel si odvezl mé autíčko, aby opět sloužilo knězi. Já jsem dostal červený vůz od paní Alice. Až si na tuto změnu spolu zvykneme, poděkujeme po měsících za naše ANO k tomuto kroku. I Maria řekla: ANO. Pak se nestačila divit, co vše Bůh s její pomocí činil. Dnes, kdy narychlo píši tyto řádky, mi P.Pavel děkoval, jak krásně autíčko jezdí, jak se mu líbí. I nám nezbývá, než se divit, jaké cesty si pro nás Bůh vymyslel! pf   

 

Letošní OPRAVY v naší farnosti.

dscn0474.jpg

Opravy na kostele sv.Martina v Jindřichovicích zatím vyšly na 772tis.Kč. Zde ještě není zahrnuta úhrada faktury za opravenou vitráž (rozbité okno po zlodějích). Je nesmírnou radostí vidět opravené průčelí i jižní stranu. Jde o fasádu kostela, o krytinu na 4 pilířích, o novou kovovou mříž ve spodním okně. Dalšími 2 akcemi, které započínají po neděli 10.10. jsou: na bublavském kostele je rozbité dscn0480.jpgobrovské boční okno, pro praskliny je ohrožena statika; proto bude toto okno zazděno. Práci provede opět firma Plaub. Asi nás v příštím roce čeká zazdění protilehlého okna, kde je to se statikou stejné.  Zároveň začne úprava příjezdové cesty podél kostela ve Stříbrné. Zatím je zde po každém dešti množství bláta; to zmizí díky 80 m dlouhé „dlažbě“ ze zatravňovacích betonových desek.100_1124.jpg Ty zde položí se zpevněným podložím firma Šebesta. Pak příjezd k faře, kterou má ve správě Farní charita Kraslic, i náš příchod do kostela každou sobotu, bude důstojnější. Akce přijde cca na 33tis.Kč. Věříme, že místní OÚ bude moci přispět. Průčelí olovské fary „zdobí“ část lešení; je připraveno k provedení stažení budovy a k opravě přední fasády. Zatím hledáme fond pro opravu krovu a krytiny kostela v Krásné Lípě. Pomozte svou modlitbou!!     

Pořad o Dušičkách 2016

Den vzpomínek spojených s prosbami a díků za lásku i obdarování.

29.10.sobota: JINDŘICHOVICE 15:00 hřbitov – ZMĚNA!!!

02.11.středa: Kostelní 14:00 hřbitov;  Liboc 15:00 hřbitov

Rotava 16:00 mše sv.; ​Kraslice 17:15 mše sv.

05.11.sobota: Bublava 07:45 hřbitov + 08:00 mše sv., Stříbrná 09:15 mše sv.+ 10:00 hřbitov, Přebuz 11:00 hřbitov, ​Krásná Lípa​ 14:00 hřbitov; Rotava 16:30 hřbitov, Kraslice 17:30 hřbitov – pozor změna času!!

06.11.neděle: Oloví hřbitov14:00+14:30 mše sv. v kapli  Mezihorská kaple –16:30 – mše sv.,  Horní Nivy 17:30 kaple– mše sv.

12.11.sobota: Sněžná 17:00 kostel mše sv.

pokus.jpg

Žijme tak, aby pro nás NEBE bylo otevřené, a aby nám nebyl ukázán život takto popraskaný.......

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 203575
Měsíc: 3630
Den: 117