Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list velikonoční 18-07

FARNÍ list kraslické farnosti květen 2018 – 07

Pořad bohoslužeb a akci: 01.05. – Oloví kaple v 11:00 mše sv. ke cti sv.Josefa

06.05. – neděle v 16:00 Maiandacht (Májová) plauenského děkanátu (vikariátu); místo: kraslický kostel; od 14:00 pohoštění v areálu fary (zahrady) – prosím o pomoc při zajištění této služby „sousedům“ ze Saska. Jsou vždy štědří a přispívají nám! Dík!

08.05. Chlum sv.Maří vikariátní pouť -  viz níže! Prosím o vaši účast! Děkuji! Pf

---------------------------------------

Výnos sbírky „Na pomoc obnovy domovů obyvatel Středního a Blízkého východu“ byl  15.04. = 2.205Kč – díky za tuto formu pomoci. Je to jedna z možností, jak své svědomí trochu uklidnit (když vidíme zoufalé lidi, kteří vydávají velké množství peněz na svou cestu „do ráje západní Evropy“, kdy tyhle peníze končí v kapsách zločinných gangů převaděčů, kdy tento druh lidí parazituje na neštěstí druhých, utíkajících před smrtí atd.). Co jde přes naše biskupství se zaručeně dostává k těm, kteří to potřebují!  

-------------------------------------------------------------------------------------

Třetí sobotu v měsíci květnu, a to 19., proběhne třetí  dětské setkání. Program bude, věřím, opět zajímavý. V dubnu byl ve znamení CESTY SVĚTLA, obdoby postní křížové cesty s tématem RADOSTI nad zmrtvýchvstáním Ježíše. Sešlo  se 7 dětí a nás dospělých bylo pět; tentokrát jsme byli v altánu na farní zahradě. Ale už se rýsuje program pro září! 15.09.18 se vydáme od kaple sv. Vojtěcha na Sklenné (Glasbergu) pěšky (cca.15 min) směrem na Rotavu, kde bude požehnán kříž, který někdo poničil a který zase dobrý sponzor opravil a do té doby umístí na tamním rozcestí. Chcete-li, přidejte se v září k nám! Věřím, že už v květnu mezi sebou v tomto dětském spolču přivítáme Jindříška i Aničku a možná, že přibydou i další! Proč o tom píši? Protože v úterý 24.04.18 se nás na mši sv. ke cti sv.Vojtěcha a sv. Jiří na Glasbergu sešlo deset! A zde jsem si osobně potvrdil, že o našich dětských setkáních ví i v nebi! Jak to mohu tvrdit? Inu: Lukáš a Ondra (krasličtí ministranti)  přišli s mamkou Janou do kaple a jejich přítomnost mě „trkla“! Když jeden z přítomných požádal o požehnání nahoře vzpomenutého kříže na rozcestí, došlo k samozřejmě k domluvě a též k možnému spojení požehnání se setkáním dětí i nás!“ Už se těšíte? Já moc pf

-------------------------------------------------------------------------------------

lipa-sazeni-sn2018.jpg

Z mailu zaslaného ing.Igoru Chromému, dárci zasazené 10.lípy na Sněžné:

Díky za lípu (ne za pípu, jak v jedné parodii vzpomínala manželka mistra Luďka Munzara paní Jana Hlaváčová, také mistra!); máte to u Pána Boha DOBRÉ! Co se týče počtu lip: počítám-li ono dvojče, je jich 9 (jedna je u východu z brány směrem ke studánce!); původně jsme s panem Hronem připočítali i tenčí lípu pod tarasem před hlavním vchodem do kostela. Ale naposledy pan Hron říkal, že ji budeme muset nechat pořezat, že by taras později ROZTRHALA.Uvidíme! Takže "ta vaše a nyní i naše" je desátá! 11. apoštol Jakub má tedy místo lípy kostel a Jidáš nemá NIC! Celkem to dává i s kostelem číslo 11 a to by mohlo stačit. Hotovo, dáno k "dennímu pořádku", jak řekl HRABĚ KOCHAROWSKI.....

Díky za přátelství a pozdrav všem vašim. V úctě P. Peter

lipa-sveceni-2.jpg

Pořad naší vikariátní pouti 8.5.2018

          Odjezd autobusu: z Kraslic v 8:00, z Rotavy v 8:15, z Jindřichovic v 8:30. Začátek před Milostnou kaplí Panny Marie - Přivítání; v kostele proběhne za přítomnosti kněží jak z našeho vikariátu, tak i chebského Rozjímání nad Cestou světla; prokládáno vše bude rytmickým zpěvem. Tamtéž bude od 10:00 mše sv. a po ní od 11:45 přestávka na pohoštění. Ve 13:00 se sejdeme u Studánky - Svěcení pramene a cestou zpátky si společně vyprosíme u Matky Boží pomoc za modlitby Růžence Světla: 1.Ježíš, který byl pokřtěn v Jordánu; 2.Ježíš, který zjevil v Káně svou božskou moc; 3.Ježíš, který hlásal boží království a vyzýval k obrácení; 4.Ježíš, který na hoře Proměnění zjevil svou slávu; 5Ježíš, který ustanovil Eucharistii. V kostele se rozloučíme litaniemi a Sv. požehnáním. Odjezd cca 15:30. Věřím, že této příležitosti využijeme, že nám bude u Panny Marie dobře. Poprvé se desátek bude modlit někdo z věřících! Těšme se! pf
​                                 ----------------------------------------------------------------

        Noc kostelů proběhne letos 25.5.2018 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Bublavě. 16:00 – 18:00 vycházka do okolí (4 km horským terénem, průvodci Tomáš Rund a Petr Rojík); 17:50 příjezd zvláštního autobusu z Rotavy a Kraslic, otevření kostela; 18:00 varhanní znělka (P.R); 18:10 přivítání ze strany organizátorů, farnosti a obce, představení Noci kostelů a programu  (Igor Jirsík, P.P. Fořt, PR); 18:20 vzpomínka na zesnulého starostu Stříbrné Borise Jirsíka; 18:30 vystoupení kytarového souboru ZUŠ Kraslice a sólistů (ved. Saša Müllerová); 19:00 komentovaná prohlídka kostela vč. betléma, kůru, varhan, věže a zvonů (P.P.Fořt, Pavel Rund, Josef Babka, PR aj.); 19:40 souvislý blok hudby a slova: Ludmila Fialová (Rotava): zpěv; Marie Bilková (Kraslice): recitace; Táňa Uhlíková (Habartov): housle; Monika Bechyňová (Jindřichovice): zpěv; P.Fořt duchovní slovo, keyboard; Eliška Radovanská (Kraslice): flétna; Věra Smržová (Kraslice): zpěv; Petr Rojík (Rotava): varhany, keyboard; Alice Lukáčová (Rotava): varhany; Lucie Dupalová (Rotava) a Martin Josef (Kraslice): zpěv a další. 21:00 promítání o Bublavě (Rojík, Rundovi, Bublaváci). Stánek s občerstvením bude provozován před kostelem. Stolek s propagačními předměty (OÚ Bublava, biskupství plzeňské) bude u vchodu.

22:00 ukončení programu a odjezd zvláštního autobusu do Kraslic a Rotavy. Zveme!

-------------------------------------------------------------------------------------

Ptá se pan učitel: Vojtíšku, jak se má řešit současný imigrační problém? Prosím, v místě vzniku, pane učiteli. Správně Vojto, píšu ti jedničku. Vojta se zamyslí. A co když ti imigranti přesto přijdou, třeba, že budou mít hlad nebo žízeň nebo jim bude horko? Řekl jsem v místě vzniku, tak v místě vzniku, Vojto, moc přemýšlíš. A co když se budou stále topit v moři? To jim nepomůžeme? Vojto, nebuď drzý, nebo zůstaneš po škole, ukončí rozhovor učitel. Tohle dal na internet syn evangelického pastora Alfréda Kocába (kterého jsem osobně znal) – Michal Kocáb. Tuto děsnou situaci šmahem vyřeší jak Okamura, tak Zeman. Jó, po válce je každý generál! A tito dva jimi opravdu chtějí být. Svou oblibu získávají levně: na strachu, sobectví, ve spodních vrstvách lidských – nenávisti k rasám; prostě POPULISMU! Co by jim na to řekl Ježíš? Nebojte se! Blaženější je dávat, než dostávat! Milujte své bližní!  pf 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 221342
Měsíc: 4069
Den: 105