Jdi na obsah Jdi na menu
 


FL 18 - mezi říjnem a listopadem 2018

FARNÍ list kraslické farnosti listopad – 18

Letošní Dušičky.

fotografie0003.jpgNikdy jsem na hřbitovech nebyl sám! Vždy se někdo se mnou za naše milé zesnulé modlil! Tím spíše, že jsem všude zdůrazňoval důležitost tří církví! Nejedná se o pravoslavnou, evangelickou či katolickou! První církví je ta vítězná - nebeská (všichni svatí); druhou je církev putující, bojující (to jsme my, kteří jsme na cestě k nebeskému cíli, kdy bojujeme s nemocemi, zlem či nepochopením a vášněmi). Tyto dvě církve se SPOLU přimlouvají za tu církev třetí: očišťující se, čekající před nebeskou bránou! Není nás málo, co přejeme našim věrným zemřelým účast nebeské radosti po útrapách tohoto pozemského života. Jak říká Písmo: Ať si odpočinou od svých lopot“.    

„Když někdo NECHCE, tak je to horší, než když NEMUSÍ!“

Tak tenhle výrok jsem zaslechl v rozhovoru před kraslickým kostelem. To se mi líbilo; až v době kolem dušiček mi došlo, jak je to pravdivé i v této naší situaci kolem opravy hrobu RD Feixe. Po aktuální připomínce, která se týkala stavu hrobu + p. děkana na hřbitově, jsem promluvil s p. Šebestou. Ten mi slíbil, že kamenické práce rád provede. U kostela v Rotavě je místo se třemi kameny, kam by se hodily plazivé túje z hrobu p. děkana (na jejich místo by přišly bílé kamínky pro lehčí údržbu hrobu). Stále se NIC nedělo. Urgoval jsem - nic. Pak jsem ale přišel nato, proč tomu tak bylo! U kostela vodáci vykopali hlubokou díru do země (byl narušen původní vodovod pro dolní Rotavu a zde „našli“ přípojku, takže lidé v této oblasti nebyli bez vody a mohli až do listopadu být v klidu). Zemina byla nahrnuta na kameny i na okolí, kde měly být ony túje z hrobu p. děkana. Jinými slovy: kdyby vše šlo dle našich plánů, tak túje vzaly za své. Nevidíte starostlivé oko našeho Pána a Boha? On to věděl; v příštím roce se vše v klidu uskuteční i k jeho slávě!

K větě o nechtění a „nemusení“: já chtěl nechat opravit hrob, musel jsem ale ustoupit vyšší vůli. Věřím, že příští rok bude vše v pořádku. Díky Pánu! Pf

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozvání do Neutrabulingu v sobotu 01.12.2018

Tak jako vloni jsme opět pozváni do naší partnerské farnosti. Vše je spojeno s perníčky, které tam přivezeme. Tamní dobrovolníci a naši přátelé je nabízí na vánočním trhu po celou adventní dobu. Je to od nich hezké, že výnos nám předávají a ten nám pomáhá při zajišťování farní budovy ve Stříbrné (Fcha). Patří jim za to velký dík. Abyste věděli, že i zajištění těchto perníčků něco stojí: dobrý vztah s církevní školou v Plzni (dříve ve Spáleném Poříčí; tento kontakt máme díky Evě Němečkové) je již letitý; dále je nutné perníčky z Plzně dovézt (to je v mé režii); pak vše dopravit do Neutraublingu (a k tomu se právě hodí naše návštěva a tím i udržování vzájemných kontaktů). Vše stojí čas, který je čím dál tím vzácnější! Věřím, že nás 20 pojede!   Pf

2014-12-05-15.41.51.jpg

Pořad naší cesty:

Odjezd v 9:30 od kostela v Kraslicích. Poté cca v 9:40 z Rotavy. Autobus si objednáme malý, jako vloni. Po příjezdu cca v 12:30 by byl společný oběd, pak opět bohoslužba v Seniorenheim (je zde paní Heidi Schmidt) a poté budeme opět na vánočním trhu. Chtěl bych do té doby vyhotovit „nástěnku“ s fotkami interiéru našeho olovského kostela. Letos je hotova nová el-instalace, během listopadu bude dokončen i nový funkční hromosvod. Pohled je to tristní! Proč tohle vše? Protože oni tam mají kostel zasvěcený témuž patronovi: svatému Michaelu archanděli. Je mocným ochráncem a pomocníkem v boji se zlem i s padlými anděly v čele s Odpůrcem – Satanem! Požádáme p. děkana (vikáře) P. Josefa o modlitbu a přímluvu pro zdárnou opravu naší svatyně. Příští rok by měl přijít na řadu kazetový strop! V dalších letech výmalba interiéru, opravy inventáře a podlahy v sakristii atd. Pak bychom si mohli vymodlit společné vysvěcení kostela! Bylo by hezké mít naše partnery u toho svátku a oplatit jim pohoštěním. Ještě k návratu v sobotu: Asi kolem 22:30. Přihlaste se mi včas! pf  

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý počin studenta Filipa Beneše! Ozval se v minulých dnech s myšlenkou, jak důstojně uctít padlé za 1.světové války v Kraslicích. Údajně jich bylo více než 550 jak z Kraslic, tak ze Sklené. Pomník stával na Severu v Kraslicích a byl odstraněn při panelové výstavbě tamtéž. Je s podivem, že takovéto pomníky dodnes stojí např. na hřbitově v Přebuzi, ve Smolné, u kaple v Mezihorské, v Jindřichovicích atd. Proto jsem jako farář přivítal myšlenku umístit na zeď kraslické farní zahrady dvě desky u 3 pamětných stromů s touto připomínkou v Č/N. Setkání: neděle 11.11. v 16:30 u farní zdi ! Poznámka: Sešlo se nás tam 11.11.2018 v 16:30 celkem 10 (9 + 1 pes); kolem nás jezdila auta, život běžel jako obvykle v plném proudu (mnozí se vraceli domů) - a nás pár prosilo Boha, aby se padlí vojáci i civilní oběti na obou stranách "vrátili" do nebeského domova; ještě, že kolem nás nelítaly bomby. Věříme, že do měsíce bude provizorní deska nahrazena dvěma deskami v češtině i v němčině v kovovém provedení; padlých z Kraslic a Sklené bylo více než 550! Jmenný seznam padlých bude v dohledné době umístěn v kostele Božího Těla v Kraslicích. Jedinými němými svědky ukončení války před 100 lety byly 2 krajní stromy v malém parčíku, který díky Městu Kraslice byl okrášlen kovovým plůtkem. Byly proto němými svědky konce 1.světové války!! Zasazeny byly v roce 1878; takže jim 11.11.1918 bylo "40 let" -zajímavé! Další osmnáctka v dějinách naší vlasti...…..

   

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

Podobným dobrým počinem kéž se stane možnost zaměstnat na půl úvazku člověka pokud možno mladšího, který by mi pomohl v kanceláři či při stavebních akcích. Prosím o modlitbu! Jestli se celá záležitost povede, sdělím více. Zatím podávám žádost na BP, které snad spravedlivě věc posoudí a pomůže. Území naší farnosti je rozsáhlé, starostí kolem neubývá, naopak! Předem děkuji! Buď vůle Páně! Pf

------------------------------------------------------------------------------------------------

Poděkování: pracovní četě při další úpravě farní zahrady v Kraslicích; Karlu K. za opravy na faře v Oloví; všem, co se postarali o zdárné koncerty v našich kostelích; všem dárcům na opravy (vy, co jste dali na mši víc, než 100Kč-rozdíl šel na Oloví).       

Bohoslužby, setkání v nastávajícím období.,

24. 11. Dětské setkání na kraslické faře v 16:00! PROSÍM o účast, přijďte!

23. 11. Ekumena v Klingenthalu na katolické faře v 19:00. Odjezd od naší fary v 18:45. Pořad adventní svátosti smíření: Rotava stř-12.12. v 16:00;

Kraslice čtv-13.12 v 17:00; so-15.12 Bublava v 7:45 a Stříbrná v 9:00; ne-16.12 Jindřichovice v 10:45, Oloví ne-14:00; jinak na požádání kdykoliv!

------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 221339
Měsíc: 4069
Den: 102