Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední prázninový FL 18-13

FARNÍ list kraslické farnosti srpen 2018 – 13

Pořad bohoslužeb a akcí viz na druhé straně dole.

 

A co vy říkáte na koncert v rotavském kostele?

Byl to nádherný zážitek! Vidět mezi 7 členy Spirituál Kvintetu legendy žánru, který je tak blízký našemu srdci! Díky Bohu, díky i Spolku Rotavak! Nenechme si kazit krásný dojem „žumpou“, kterou se baví zvláštní lidé na facebooku na téma údajné politické akce během koncertu, který nás obohatil nejen obsahem, ale i atmosférou. Do kostela patří prosba. Byla vyjádřena chvílí ticha (ved. skupiny se jmenuje Tichota) za oběti 1. světové války (100let od konce pro Evropu hrůzné katastrofy). Bylo dojemné, že tuto pietu všichni dodrželi. Do kostela ale patří i poděkování a to jak Bohu, že žijeme v míru, tak i za vykonanou práci pro veřejnost. Bylo vzpomenuto bývalé paní starostky. Protože jí nebylo veřejně poděkováno, jsem rád, že se tak stalo právě v našem kostele. Snad přeci jen něco od roku 2011 do března 2018 udělala pro Rotavu dobrého. Čekal jsem spíše ulehčení od těch, kteří k tomu nebyli nakloněni, že to někdo  udělal! Místo toho se zvedla vlna nepochopení. I já, farář, jsem měl pochopení pro hlasitý křik a pískot jako projev uznání účinkujícím. Toto se v kostele nedělá, ale dobře. Díky mladé paní Jitce, která se pokusila o malou obhajobu celé pěkné akce: Bravo! Že za to sklidila nehezkou odezvu? Inu, žijeme v demokracii. A nemusíme urážky číst! Co se týče vstupenek: naše farnost jako spolupořadatel jich dostala 40. Proto byli mezi posluchači i věřící odjinud. Mezi posluchači byli i lidé, kteří brumlali při vzpomínce na pavoučka, kterému se nelíbilo, že žije dole mezi větvemi stromu (obraz nás „dole“). On to vyřešil: vylezl do koruny stromu a začal budovat své království (i mezi námi jsou tací). Pavoučci slintají. A tak začal intenzivně slintat, uslintal silné lano, kolem kterého si budoval místnosti, pokojíčky, pastičky na mouchy atd. Když byl konečně hotov, sedl si doprostřed a užíval si svého díla. Postupem času mu začalo vadit středové „lano“, které musel obcházet. Tak ho uštípl! A protože vše na tomto „lanu“ viselo, spadl se vším na zem a pavučiny ho málem pohřbily. Smysl této příhody je: když někdo staví svoji existenci na Bohu a pak od něj odejde, zřítí se mu celé jeho dílo, neb si odtud na věčnost nic nevezmeme. Ani jsem netušil, že se tento příběh dá použít i jinak: pokud někdo hází špínu na druhé, pak ho vlastní špína najde! I takto se dá slintat!

A nyní trochu k číslům; 7. je sedm členů Spirituál Kvintetu. 6. zpívali o lásce, ale sex je „nepohltil“ (někteří lásku chápou jen takto). 5. je číslo v názvu skupiny. 4. je připomínka na jednu píseň z Irska, kde je symbolem štěstí čtyřlístek (Otec, Syn, Duch sv. a já). 3. je právě o Boží Trojici. 2. je vztah muže a ženy, rodičů a dětí, pozemský a nebeský život. A nakonec 1. je otázka na každého z nás: co má v našem životě prioritu, čím žijeme, čím se živíme, čím jsme či chceme být.

A protože v říjnu oslavíme 100let existence našeho státu, proběhne v našem kostele koncert za zvuku harfy a sólového zpěvu. Pořadatel Město Rotava. pf   

Překvapení  patří k životu.

dscn1260.jpg

Když se ujme propagace naše „farářka“ Soňa, pak se na úklid kostela sejde na 30 dobrovolníků. Toto se odehrálo 23.08. na Přebuzi. Trochu jsem podezíral přítomné, že chtějí být v televizi. Skutečně zde natáčela regionální TV ze Saska. „To se ví, že my to neuvidíme“ - zaslechl jsem vzdech jedné z přítomných při mé poznámce o přítomnosti kameramanky. Inu, není o co stát: aby mne někdo viděl s hadrem a kýblem v ruce, v teplákách… A přesto to bylo nádherné! I náš přebuzský zvon se rozezněl (srdce bylo „spadlé“ a nemohlo tlouci do zvonu). Dr. Petr s jedním dobrovolníkem vše opravili. I varhany snad konečně budou znít díky Martinu Josefovi. Odměna byla bohatá jako každoročně: sádlo, sůl a cibule, koláče všeho druhu! Každý dostal alespoň něco, jen vzpomenutý Petr přišel zkrátka! Ale jemu bude odměnou opravený královský nástroj-varhany. Je proto dobré, že se zde v tomto kostele koná každou poslední sobotu v měsíci mše sv. ve 14:00. A poté od 15:30 v Krásné Lípě. Díky všem za pomoc! Paní Edeltraud Rojíková se musela radovat! Nebo že by v nebi nebyla nebeská TV? V pátek jsem jel po kraslické mši sv. večer pro relikviář s ostatky sv.Bartoloměje do Chebu, pak jej v sobotu po mši sv. v 16:00 z Krásné Lípy odvezl zpět do Chebu, abychom jej – až na nás asi v listopadu přijde řada – přivítali ve všech našich chrámech kraslické farnosti.   pf

---------------------------------------------------------------------------------------------------

hotovo.jpg

Další přání se plní! Po ukončené opravě celé fasády kostela v Jindřichovicích, po probíhající GO el-instalace a hromosvodu kostela v Oloví, začne 3.září výměna plynového kotle za kotel kondenzační na faře v Kraslicích. A pak i výměna všech zárubní (futer) a dveří v suterénu za plastové (železné jsou zrezivělé, prohnuté). Také kostel v Liboci se dočká díky firmě Hrách: žlaby schod_bocnia.jpgbudou čisté, prasklé šablony z eternitu nahrazeny za nové díky sponzorskému daru Jarmily Volfové. Ta při úklidu kůlny, která je určena k likvidaci, našla nejen cca 200 šablon eternitů, ale i část HAKI lešení; samozřejmě, že jsem po tom sáhl a nepustil! Proto dík za dar, díky za starost Štefana a Boženky ohledně kostela v Liboci. Šindelová střecha v Kostelní bude nejen vyspravena, ale i nově natřená horolezcem p.Abrhámem. Ten opravil břidlici na kněžišti kostela v Oloví, nahradil chybějící prvky na střeše na kostele v Jindřichovicích. Jak vidíte, všichni pracujeme „jako ďas!“ Hlavně, když je to vždy k větší cti a slávě Boží!  pf   

------------------------------------------------------------------------------------

01.09.so – 14:00 Poutní mše sv. D/Č Lomnice u Sokolova ke cti sv.Jiljí.

02.09.ne – 11:00 poutní mše sv. D Kostelní ke cti sv.Jiljí

08.09.so – 17:00 Sněžná;           14.09.pátek – 17:00 Hausberg Kraslice !!

Další Setkání dětí bude 22.09. v 16:00 na kraslické faře! POZVĚTE, PROSÍM, DĚTI ZE SVÉ BLÍZKOSTI! Díky!!!  pf   

------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 221342
Měsíc: 4070
Den: 105