Jdi na obsah Jdi na menu
 


První červnový FL 09

26. 5. 2018

FARNÍ list kraslické farnosti červen 2018 – 09

Pořad bohoslužeb a akcí viz na druhé straně dole.

Bublava 25.května 2018

p5256348.jpg

„Právě jsem se vrátil z Hradu“ řekl kdysi Gott-wald. „Právě jsem se vrátil z Noci kostelů“ řekl dnes páter v Gott-hausu. Nevím ani, kde začít. Asi u Pána, který seslal množství vláhy, na kterou jsme všichni čekali jak na smilování, a pro tuto akci už bylo příjemně! Pak všem, kteří prokázali neuvěřitelnou aktivitu: od Dr. Petra Rojíka a ing.Tomáše Runda až po zajištění občerstvení od Penzionu Bublava. Každému se jistě zapsalo do paměti vystoupení dětí se ZUŠ Kraslice a 12 kytar, které ladily a s nimi i hbité prstíky. Každý z účinkujících přidal do svého vystoupení i kus srdce – a my posluchači jsme vše i srdcem přijali. Do prostředí „NOCI“ se jako úžasná ukázala vzpomínka na +Borise Jirsíka ze Stříbrné, kde byl dlouholetým a nejdéle sloužícím starostou na Kraslicku! Byla plná světla. Tomuto začátku v kostele předcházela zdařilá vycházka na cca 5 km dlouhou společnou trasu na Aschberg. Je dobré se aspoň na chvíli podívat do dálky, do budoucnosti, a pak se vrátit obohacený do přítomnosti. V obojím nás chce provázet Bůh, který nám dal nejen krásu přírody, talent v umění, jak přednést slovo, zazpívat melodii či ji zahrát nebo i doprovodit. A z pestrosti, která nám byla v tento pátek nabídnuta, se radovali všichni: jak účinkující, tak posluchači.  Bylo nás hodně, bylo nám dobře. Dobré dílo se podařilo! A k tomu pestrá nabídka upomínek, které si mnozí vzali domů. Každý si mohl tuto věc orazítkovat původním razítkem bublavské farnosti. Takže: po pohledu do času budoucího z Aschbergu, po pohledu do současnosti přibyl i pohled do minulosti díky starým fotografiím a výkladu ing. Pavla Runda. Ještě jednou díky všem! pf

p5256358.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------

10.po-nateru-hotovo.jpg

Ten, kdo má víru, nestačí se divit!

Před měsícem jsem oslovil Josefa Plauba, který se svou firmou opravuje fasádu kostela sv. Martina v Jindřichovicích, zda by na Bublavě v kostele nezazdil okno (již druhé – protilehlé pod věží) a neopravil předsíň, kde opadala omítka. Vše mělo být hotové do 25.5.2018 na Noc kostelů. Zprvu nic, pak se v pondělí 14.05.  ozval Pepa; ozvalo se i zemětřesení! V úterý postavili lešení, ihned zazdili okno, pak vše nahodili omítkou, též nabílili, stejné to bylo i s předsíní! Práce to byla kvapná, protože zároveň štukovali další část fasády v Jindřichovicích. I zde je hotovo! Krásný pohled na severní stranu této perly po stavební stránce! Zbývá ještě oprava fasády kněžiště! I toto se s pomocí Boží, šikovnosti firmy Plaub, velkorysosti sponzora Viktora, VTE Stará, OÚ Jindřichovice i Min.kultury (ORP3) podaří! Ve všem nám v tom všem žehná Bůh za přímluvy Panny Marie (Bublava) a sv.Martina (Jindřichovice). A cena je též dobrá: 17.000Kč za zazdění okna (10tis. dotace Obce Bublava + 7tis. dárce Petr V. z Bublavy). 9.730Kč za opravu předsíně (dárce Peter). Nyní ještě zpět ke kostelu sv.Martina: konečná suma za opravu fasády 2.etapy je 338.219Kč + 34.564Kč za krytinu pilíře = 372.783Kč.   Váš pater.

okno-vpravo-hotovo.jpg

Článek do diecézního Zpravodaje.

    Byl jsem požádán, abych jako „hostitelský sokolovský vikář“ napsal něco o naší společné pouti na Chlum sv. Maří. Jaké bylo poučení z této akce dvou sousedních vikariátů? O vše jsme se pokusili bratrsky rozdělit! Projekci Cesty světla (obdoba křížové cesty pro dobu velikonoční) zařídil vikář Piotr; k tomu na kytary doprovázeli vikář Peter a P.Petr z Chodova. Též o krátkou úvahu před každým „zastavením“ jsme se jako bratři rozdělili (SO+CH). Ve zpovědnici „úřadoval“ P.Janeček z Fr.Lázní, občerstvení dirigoval místní P.Milan. Svěcení pramene u studánky brilantně zvládl P.Řehoř z Mar. Lázní; na cestě zpět nás doprovázely hlasy 5-ti předříkávačů z řad věřících (desátky z tajemství Světla) a krátké úvahy pěti kněží. GV pro KK mons. Jiří nás při koncelebrované mši sv. překvapil nejen krátkým, věcným kázáním, ale i zpěvem. Nikdo neusnul! Dalším pozitivním zážitkem bylo letní teplo (pokaždé o našich poutích 8.května) byla vždy  zima). Díky za účast! Panna Maria Chlumská se jistě v tento den radovala – jednou se to od ní dozvíme! Věřím, že i návrat domů proběhl hladce, že nám u srdce bylo sladce. K tomu jsem přidal celý článek z FL 08. Jsem zvědav, co se ve Zpravodaji nakonec objeví. To víte, zmínka o Obrázku PM rozvazující uzly jistě projde; horší to možná bude s připomínkou K.Marxe, M.Luthera či obava sultána ze starce v Římě. Hlavně, že jste to ode mne přijali vy, moji drazí!  pf

25 let plzeňské diecéze.

        30. května, v den Plzeňské Madony, vzpomeňme na zahájení oslav v plzeňské katedrále. Kéž přítomnost našeho relikviáře s ostatky sv.Bartoloměje ap.  obohatí  putovní program ve farnostech naší diecéze. I v naší kraslické farnosti budou po 7 dní vystaveny spolu s obrazem Plzeňské Madony. Přímluva naší farnosti: Pane, požehnej setkávání našich dětí, naplň jejich srdce radostí i touhou po poznání Krista a požehnej i nadále našim aktivitám s německými rodáky; stav mosty a nás použij jako své nástroje. Prosíme tě, vyslyš nás! 

------------------------------------------------------------------------------------

03.06. – ne 10:00 poutní společná mše sv. Kraslice Božího Těla (jediná mše svatá!).  Za doprovodu Horalky v průvodu s neutraublingskými, proběhne pak pohoštění na farní zahradě. Kdo z vás pomůže při úklidu kostela, přípravě i obsluze na faře – buď sláva!

09.06. – so 10:00 poutní mše sv. Stříbrná – Nejsvětější Srdce Páně

09.06.- so 17:00 Sněžná mše sv.  

Na všechna setkání jste srdečně zváni!

23.června proběhne výjimečně toto dětské setkání o čtvrté sobotě!  Program bude při dobrém počasí vycházkový! Věřím, že se těšíte. Nově mezi námi byli Jindra a Anička Bechyňovi s babičkou. Že by přibyli i další? Začínáme být malou boží dětskou družinou! Tak s chutí do toho, bude i malé pohoštění v přírodě.  pf

-------------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt.Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 213843
Měsíc: 3455
Den: 97