Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční farní list 18-05

FARNÍ list kraslické farnosti březen 2018 – 05

Velikonoce Kraslice  2018

Zelený čtvrtek 29.03.   Kraslice kostel   18:00

Velký pátek  30.03.   Kraslice kostel   15:00!

Velikonoční vigilie – Bílá sobota  31.03.   Kraslice kostel   19:00!

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 01.04.  Rotava – 08:00 Kraslice -09:30, Jindřichovice – 11:00, Oloví – 14:30, Mezihorská 16:30 BS!

Pondělí velikonoční 02.04. Bublava - 09:00, Stříbrná – 10:15, Horní Nivy – 15:00,   Sněžná – 17:00 – nejen pro kraslické

                                                                           ---------------------------------------

Změna: karlovarská hejtmanka navštíví Obec Jindřichovice v úterý 15.5.2018

-------------------------------------------

Jak se má vaše postní kasička? Nezapomeňte! Ludmila z Rotavy ji již odevzdala.  

--------------------------------------------------

Třetí sobotu v měsíci březnu 10. proběhlo na kraslické faře v 16:00 do 17:10 za účasti 10ti dětí a 5ti dospělých první setkání. Místnost spolča byla úplně plná a všem nám bylo dobře. Vaše modlitby měly úspěch; díky za prosby a prosím: pokračujme! Maminka Monika B. byla nemocná, snad se do 21.4.18 uzdraví a Jindříšek s Aničkou budou také mezi námi! Že by přibyly i jiné děti?

Téma: je mnoho začátků a konců (abeceda – a-ž; rok – 1. 1. a 31.12. Silvestr I. – proč zrovna tento papež; ráno a večer atd.). Tak to bylo i s narozením JK – vánoce; s jeho smrtí – Velký pátek. Ale to není KONEC: následují velikonoce (symbol života ve vajíčku, jaro po zimě apod.). Jak důležité je vidět život v celé kráse; jak jsme my křesťané bohatí; život se smrtí nekončí, pouze se mění! Petr z Jindřichovic přečetl vyprávění ze středověku o člověku, který nebyl spokojený se svým křížem. Bůh ho vzal do velké místnosti, aby si tedy vybral jiný, který by mu více vyhovoval. Prohlédl všechny, žádný nebyl „akorát“. Najednou viděl stát jeden v rohu; vzal ho a to byl ten pravý! Bůh mu na toto řekl: našel jsi tentýž kříž, který jsem ti vybral pro život já, tvůj Bůh, a který jsi nesl do této doby. A dál vedle sebe stály pohledy našich blízkých (jsi příliš malý, tlustý, hloupý, chytrý, smolař, budižkničemu) a vedle toho, jak se na nás dívá Bůh (Mám tě rád, i když jsi příliš malý či tlustý, mám tě rád, i když jsi smolař; Láska boží je pravý metr, kterým měří každého člověka! Krásné, že? Už se těšíme na příště!   pf

-----------------------------------------------------------------------------------------

OPRAVY.

Jedna akce vzala za své. Důvod? Min. kultury nám nepřiznalo dotaci na opravu střechy nad kněžištěm kostela v Oloví. Rozpočet na cca 430tis.Kč je pro nás moc vysoký. Bez finanční pomoci ze strany památkářů nejsme schopni se hnout z místa. Zato se na nás usmálo štěstí taktéž z MK z programu ORP3 pro kostel sv. Martina v Jindřichovicích ve výši 167.000Kč (dokončení fasády). Takže letos se tato svatyně brzy zaskví v plné kráse. Díky moc i ostatním dárcům (ze SRN přes pana Kreisingera a Viktora z Jindřichovic). Kdokoliv pojede ze Saska do Karlových Varů, s radostí se možná nejen podívá, ale i zastaví! Bohu díky!  pf  

Oloví – fara a mše sv. s GVKK, P. Jiřím.

Spolu s ním jsem nabídl službu kněze při svátosti smíření i já. Poté sloužil mši sv. on a měl i promluvu. Těšil jsem se na ni a nebyl jsem zklamán.. A nyní k myšlence z evangelia, kde zaznělo Ježíšovo dosti tvrdé slovo: Kdo svůj pozemský život nenávidí, ztratí život věčný. Jak tohle mohl Ježíš říci? Vždyť Bůh nám život daroval, máme ho milovat, chránit, a ne ho nenávidět! Měl jsem radost, že jsem slyšel vysvětlení: kdy toto Ježíš řekl? To k němu Filip a Ondřej přivedli POHANY, kteří chtěli vidět Ježíše. Pohanský život – jak víme – je přímo v rozporu s životem věřícího Izraelity, člena Vyvoleného národa. Takže, jinými slovy bychom mohli říci: kdo miluje život s Bohem, nemůže milovat život bez Boha, život s pohanskými způsoby. Pak lze pochopit i výraz život pozemský nenávidět, nemilovat – abych neztratil život věčný, který dává jen Bůh! Přál bych si, abyste se i vy těšili na aspoň některou mou promluvu, aby i vám zůstalo něco v paměti. Kéž mi to Pán Bůh dopřeje! Pak bych tu mezi vámi nebyl zbytečně. pf

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­-------------------------------------------------------------------------------------

Co nás čeká a co nás nemine!

Koncem předminulého roku vyšlo z Biskupství nařízení o ustanovení ERF tzn. Ekonomických rad farností. Jistě víte, že členy naší ERF jsou Jarmila Volfová, Miloš Bechyně, Marcela Kališová,  já (předseda). Obdobně má být ustanovena letos PRF tzn. Pastorační rada farnosti. Moc vás prosím o pomoc. Mají se konat volby; vím, že každá „vícepráce“ je určitou zátěží; přesto bych rád, abyste mi sdělili buď přímo sami, nebo na kousek papíru, koho byste navrhovali. Dosud byli členy tito naši bratři či sestry: Anna Žáčková, Věra Smržová, Roman Zatloukal, Anna Marešová, Vendula Šlesingerová, Anna Málišová, Vojtěch Grufík, já (předseda). Nemusí nás být tolik, ale bylo by dobré, aby z hlavních bývalých farností byl určen jeden (Kraslice, Rotava, Jindřichovice, Oloví). Náplň práce ERF je informace o opravách a jejich financování a spolu rozhodování o prioritách; náplní PRF je plánování akcí kolem poutí, setkávání či zajištění týkající se Ekumeny, Tříkrálové sbírky a koncertů apod. Také jsou vítány i nové „nápady“, jak víru přiblížit mezi obyvatelstvo tohoto kraje. Pomůžete? pf

---------------------------------------------------------------------------

 Pokud se vám do velikonoc nepodařilo vyzpovídat, můžete svátost smíření přijmout během velikonoční doby, která jak víte, trvá 40 dní + 10dní do letnic! Zároveň vás moc prosím, prožijme 3 dny ve Svatém týdnu společně. Pouze na Zelený čtvrtek je pro zaměstnané složitější přijet do krásného kostela Božího Těla v Kraslicích. Co by za to dali jinde! Také na Velký pátek (volný den) i na Vigilii velikonoční buďme spolu v této svatyni. Věřím, že si uděláte čas, dar v této moderní době skutečně nejvzácnější. Darujeme jej Bohu za obrovskou lásku projevenou smrtí na kříži? Věřím, že naší účastí ve Svatém týdnu, dáme jasnou odpověď Bohu za tolik nezájmu u našich sousedů, známých, dokonce i u vlastní rodiny o spásu duše. Pokud si najdete čas ke sv. smíření, rád bych vám udělil hromadně svátost Pomazání nemocných (starším a nemocným) 5. a 6. května o 6. velikonoční neděli během mší svatých.  Váš pater.

interier-zpovednice.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 221335
Měsíc: 4069
Den: 101